03.11.2018. Nāmahta Ķeipenē

03.11.2018. Nāmahata Ķeipenē pie Gaurānandas dāsas un Džitēndrija-līlas dēvī dāsī! 

Aptuvena pasākuma programma:
11.00 Sanākšana, biedrošanās
12.00 Kīrtana
12.30 Lekcija (lasīs Vradžavasi Prabhu)
14.30 Pusdienas
15.30 Kīrtana, biedrošanās, Svēto rakstu apspriešana

Dziedāsim, biedrosimies un centīsimies iepriecināt Kungu Krišnu un Viņa mīļoto Rādhārānī!

Ja ir vēlēšanās, līdzi var ņemt kādu veģetāru našķi (bez gaļas, zivīm, olām, ķiplokiem, sīpoliem, rauga, želatīna, kakao).

(Piedalīšanās par brīvu.)

 Ja kādam vajadzīgas ceļa norādes, vērsties pie Gaurānandas dāsas, tel.:29112333
* Lūgums informēt par ierašanos, lai saimniece var saplānot mielastu!

tel.: 29112333 – Gaurānanda dāsa (gaurananda108@gmail.com)

*******
Kārtikas mēnesis, ko sauc arī par Divali vai Dīpavali tiek dēvēts par Gaismas festivālu.
Cilvēki iededz dažādus eļlas gaismekļus, ghī sviesta gaismekļus un sveces savās mājās. Šie gaismekļi ir paklanīšanās Dievam par bagātību, zināšanām, veselību, mieru, varonību un slavu.
Tāpat arī tumsa reprezentē neziņu un gaisma ir kā metafora zināšanām. Tā šāds gaismeklis simbolizē visu negatīvo spēku iznīcināšanu caur zināšanām. Ar zināšanām tiek uzvarēti: ļaunums, vardarbība, iekāre, skaudība, alkatība, aizspriedumi, bailes, netaisnība, apspiešana un ciešanas.
Tāpat ir daudzas leģendas ar šo Krišnam visdārgāko mēnesi:
– Divali pats par sevi ir veltīts arī zināšanu dievietei Sarasvatī. Zināšanas ir lielākā bagātība, to nekad un neviens nevar nozagt, zināšanas arī ir lielākais spēks, jo tās spēj sakaut pat fizisko spēku;
– Krišna Divalī laikā nogalināja dēmonu Narakāsuru un izglāba 16000 sievietes no viņa gūsta;
– Višnu izglāba laimes dievieti Lakšmī no Karaļa Balī cietuma;
– Lakšmī inkarnējās, kad Kārtikas mēnesī tika kults okeāns;
– Saskaņā ar eposu Mahābhārata, Pāndavi Kārtikas mēnesī atgriezās no 12 gadu trimdas;
– Saskaņā ar eposu Rāmājāna, Kārtikā jauna mēness dienā Kungs Rāma, viņa sieva Sīta un Lakšmans atgriezās Ajodhjā pēc Rāvanas uzvarēšanas un Lankas iekarošanas.
No Skanda Purānas:
– tas, kurš piedāvās ghī gaismekli Kungam Krišnam Kārtikas mēnesī, sasniegs mūžīgo garīgo pasauli, kur nav ciešanu;
– piedāvājot ghī gaismekli Kārtikas mēnesī, cilvēks sadedzina visus grēkus, kas ir tik lieli kā Meru kalns vai Mandara kalns. Par to nav nekādu šaubu.
– Ak Nārada, nav tāda grēka trejās pasaulēs, kurš netiktu šķīstīts ar ghī gaismekļa piedāvāšanu Kungam Kēšavam Kārtikas mēnesī. (Nārada Purāna, saruna starp Šrī Mohini-dēvī un Šrī Rukmangadu);
– no visām dāvanām zeltainais ghī gaismeklis Kārtikas mēnesī ir vislabākais. Nav līdzvērtīga zeltījuma.
Gluži tāpat Padma Purānā ir aprakstīts, kādi rituāli jāveic kārtikas (oktobra, novembra) mēnesī. Šī mēneša laikā Vrindāvanā katru dienu jālūdz Kungs Krišna Dāmodaras veidolā. Dāmodaras veidols ir Krišnas veidols bērnībā, kad māmiņa Jašoda sasēja Kungu ar auklu. Vārds «dāma» nozīmē «auklas», un «udara» nozīmē «vēders». Māmiņa Jašoda, dusmodamās uz nerātno Krišnu, apsēja Viņam ap vēderu auklu, un kopš tā laika Krišnu sauc par Dāmodaru. Kārtikas mēnesī Dāmodaram tiek veltīta šāda lūgšana: «Mans dārgais Kungs! Tu esi visu svētību devējs un Kungs pār visiem.» Ir daudz tādu padievu kā Kungs Brahma un Kungs Šiva, kuri reizēm dod svētības saviem bhaktām. Piemēram, Rāvana saņēma daudzas svētības no Kunga Šivas, bet Hiranjakašipu saņēma svētības no Kunga Brahmas. Taču pat Kungs Šiva un Kungs Brahma ir atkarīgi no Kunga Krišnas svētībām, tāpēc Krišna tiek uzrunāts par visu svētību devēju. Tādējādi Kungs Krišna var dot saviem bhaktām visu, ko tie vēlas, tomēr bhaktas lūgšanā tālāk ir teikts: «Es neprasu Tev atbrīvi un neprasu nekādas materiālās iespējas, kas zemākas par atbrīvi. Es vēlos tikai vienu Tavu svētību — es vienmēr gribu domāt par Tavu Dāmodaras veidolu, ko tagad redzu. Tu esi tik skaists un pievilcīgs, ka mans prāts nevēlas neko citu kā tikai šo brīnumaino veidolu.» Kādā citā šīs lūgšanas vietā ir teikts: «Mans dārgais Kungs Dāmodara! Reiz Tu kā nerātns zēns spēlējies Nandas Mahārādžas mājās un sasiti trauku ar jogurtu. Māmiņa Jašoda sadusmojās un piesēja Tevi ar auklu pie piestas. Toreiz Tu atpestīji divus Kuvēras dēlus — Nalakūvaru un Manigrīvu —, kuri bija kļuvuši par diviem ardžunas kokiem Nandas Mahārādžas pagalmā. Es lūdzu tikai to, lai Tu savās žēlsirdības pilnajās spēlēs tāpat atpestītu arī mani.»
Bhakti nektārs, 4.nodaļa – Garīgā kalpošana – augstāka par jebkuru atbrīvi.

44846124_752268785108459_570069952636125184_n